O Davis Cupe – info na rok 2017

Davis cup- interný – 12. ročník

 

 

Davis cup interný je zložený z detí z Toptenisu od 8- 15 rokov a je robený systémom, že deti sú zaradené do družstiev, počet závisí od počtu prihlásených detí a hrajú medzi sebou zápasy. Je to výborná motivácia pre deti na trénovanie a výborná teamová súťaž s 9 ročnou tradíciou, rozdiel ceny oproti normálnemu členskému preukazu na celý rok je 25 Eur. Možnosť platby o 50% lacnejšie cez 2% .viď.www.toptenis.sk.Spýtajte sa v prípade ,že neviete ,či na to Vaše dieťa má trénera..Družstvo sa skladá z hráčov a z kapitána, ktorého určili tréneri Top Tenisu, ktorý:

– musí mať vysokú hráčsku úroveň ( deti musia ovládať hru od základnej čiary)

– mal by byť zodpovedný a spoľahlivý

– mal by vedieť po anglicky, kvôli zahraničným deťom

 

Berieme max. 28 detí ( 7 družstiev po štyroch). Vyberáme prvých 28, ktorí zaplatia načas poplatok 85 Eur.Ako bolo minulý rok víťaznemu družstvu NTC na exibicii Noah,Kvitova,Schmiedlova. viď.facebook,ktoré Vás snáď presvedčí…že hrať a bojovať sa oplatí…Tu sú vyjadrenia niektorých teenagerov….

 

Prečo by mal robiť kapitána?

ak dosiahne 16 rokov môže, ak chce robiť inštruktora na campoch

ak dosiahne 17 rokov môže, ak chce a urobí trénerské skúšky a bude vedieť plynule hovoriť po anglicky robiť trénera v Top tenise ( lepšie platená brigáda).

Pozor noví tréneri a inštruktori, ktorí pochádzajú z Davis cupu, Wertlen Donald.

 

Zápasy sa budú konať cez v nedeľu 18.6 .2017 od 14 -18 hod.Náhr.termím .v prípade dažďu 25.6.2017/nedeľa/

-prečo sme to dali na jeden deň??po minulé roky dosť pršalo a soboty sa presúvali a tým sme narúšali program rodičom na víkendy,potom bola nižšia účasť detí

-šeftrénerka Sandra bude celý deň pri tom a bude môcť deťom poradiť,prípadne pokonzultovať s rodičmi hru detí,ukáže ako sa robia zápisy stretnutí

-teeenageri sa spoznajú navzájom a môžu si dohovoriť letné campy v TT,prípadne vzájomné zápasy

-ceny budú odovzdané osobne ..

-deti budú mať počas dňa zabezpečený pitný režim desiatu,olovrant,a obed všetko je v cene /nebolo minulý rok/

-zdarma ďalšia akcia: 12.6.2017Teenage cupík 2017-nedeľa,turnaj štvorhier teenagerov z celej Bratislavy..

Hrací spôsob: deti budú pridelené ku kapitánom na losovaní, ktoré sa uskutoční dňa 19.6.2016 o 830 hod.dvorce FTVS. Družstvá budú rozdelené do skupín 1,2,3,4 podľa hráčskej úrovne a víťazi a druhí postupujú ďalej. Finále Davis cupu sa bude konať v septembri.

Pre víťazov sú pripravené ceny:

1. cena vstupenka do Ntc na exibiciu( október) pre celé družstvo aj s trénerom z Top Tenisu podľa výberu detí + putovný pohár Davis cupu ako minulý rok viď www.toptenis.sk/fotogaléria. bude tento rok zabezpečovať BD company ,vzhľadom k tomu že v minulom roku sa nazbieralo až 17 ľudí /pripojili sa aj rodičia/ a pre Toptenis bolo potom veľmi náročné uspokojiť nároky každého člena výpravy,ale zvladli sme to a exibiciu si deti užili.

Sú pripravené aj ceny pre ostatných víťazov- ceny útechy.

Pre ostatné družstvá v poradí potom na výber: Aquapark Senec, kino, poobedie na motokárach, lanová dráha,skeatboardový workshop.,.Laserový show…

 

2x dvojhra, hrajú spolu 1 : 2 prvý s druhým, 2 : 1 druhý s prvým + štvorhra

4 deti v jednom družstve, každé dieťa má hrať 1 zápas či už dvojhru alebo štvorhru. Ak je kapitán chorý, poradie sa posúva, 2. kapitán má tie isté povinnosti ako kapitán.

Kapitán musí zabezpečiť min. 3 hráčov na zápas. Zostavy na zápas určuje kapitán, a pri rozhodnutom stave 3 : 0 sa musia zvyšné zápasy dohrať, ale kapitán môže zmeniť nasadenie hráčov.

Dvojhry sa hrajú do 4 a za stavu 3:3 sa hrá taebreak a štvorhra sa hrá do 4,  za stavu 3:3 taebreak.V prípade ,že bude hrať 1hráč proti 2 hráčovi –handicup 0:15,1hráč proti 3 ,0:30 a 1 hráč proti 4 ,0:40 ,z predchádzajúcich ročníkov sme zistili že ak nedôjdu všetci hráči takýto systém bude pre deti najspravodlivejší. Ak bude hrať 2hráč proti 4,0:30 v game,3proti 4 ,0:15 v game.

Nástup je vždy podľa kalendára, viď Interný davis cup na www.toptenis.sk. Na celé zápasy je privolaný aj tréner, ktorý deti zorganizuje, usmerní, oboznámi s pravidlami, deti si potom rozhodujú samé ( učíme deti priebojnosti, slušne sa ozvať)

 

Novinka 2017: Fair Play hráč Davis cupu 2016 ( dieťa, ktoré bude hrať a správať sa slušne, športovo na dvorcoch), dostane lístok do aquaparku Senec

 

MDD cupik 11.6.2017
– celodenný turnaj organizovaný pod záštitou magistrátu Bratislava + Top Tenisu
– miešané družstvá dieťa (od 8r.)
– pre účastníkov je pripravený program a hodnotná tombola
– vklad: člen 7 Eur a nečlen 10 Eur
 
Family cupík 24.9.2017:
– celodenný turnaj organizovaný pod záštitou magistrátu Bratislava + Top Tenisu
– pre plus 8 rokov a ich rodičov
– vklad: člen 7 Eur a nečlen 10 Eur
– Podmienka účasti: nesmie byť registrácia na STZ, len pre rekreačných hráčov
– pre účastníkov je pripravený program a ceny v tombole

 

 

Povinnosti kapitána:

Strážiť si s svojich hráčov

doniesť súpisku na stretnutie

zobrať loptičky na hranie

1,5 litra minerálky pre svoje družstvo

do 10 min.po odohraní zápasov, odovzdať súpisku riaditeľovi turnaja+ kapitán víťazného družstva donesie zo zápasu 3 loptičky

 

 

Vážení rodičia, podporte kladne túto súťaž, Vaše deti budú mať motiváciu k tréningu, možnosť spoznať nových kamarátov a možno sa o niekoľko rokov stanú inštruktori, prípadne tréneri Top Tenisu. Zvážte, či sa potom oplatí zúčastniť tohto podujatia alebo nie.V prípade ,že ste si neni istí spýtajte sa svojho trénera,či na to dieťa má…

Davis cup 2017 bude viesť dlhoročný tréner Toptenisu Miro už 7rok..a trénerka Sandra

 

PS1: Prednostne zapíšeme deti, ktoré budú mať načas uhradený poplatok. Telefonicky oznámime.

 

Ako sa stať novým kapitánom v roku 2017/2018

– treba prísť na interný turnaj Top Tenisu ( viď kalendár podujatí) a vyhrať C skupinu alebo byť aspoň v prvej trojke!

 

 


 

 

Vybrané deti na Davis cup:súpiska bude dodaná do konca januára 2016

 

Dieťa, ktoré bez ospravedlnenia nepríde na zápas svojho družstva ( nazatelefonuje svojmu kapitánovi), bude z celej súťaže vylúčené ( celé družstvo má kvôli nemu skrečovaný zápas).

 


Sponzori