Kedy začať s tenisom u dieťaťa a prečo tenis?

Späť na blog

Máte doma 4 ročné dieťa a má plno energie?

Veľmi vhodný šport je tenis,tzv.francúzsky minitenis,ktorý vymysleli Francúzi a je vhodný pre deti od 4-7 rokov u nás sa používa tzv Baby tenisJ.e to skupinová výučba cca.4-6 detí na trénera a na malom tenisovom dvorci s malými a ľahkými raketami. 

Prečo práve tenis?

Tenis naučí  Vaše dieťa vyhrávať aj prehrávať,vytrvalosti,zodpovednosti,súťaživosti,dotiahnuť zápas dokonca.Všetky tieto vlastnosti sú v živote človeka dôležité.

Pýtate sa aká je skladba hodiny?

Hodina je robená hravou formou a 70% hodiny sú hry na koordináciu a 30% je výuka techniky základných úderov forhend ,bekhend,voleje a servis.Deti sú trénerom motivované súťaživou formou či už pri rôznych hrách alebo pri zbieraní loptičiek.

Ako zistiť či je to vhodný tréner pre Vaše dieťa?

Jednoducho .Vyskúšate 1 hodinu a spýtate sa dieťaťa či sa mu páčilo ,ak povie áno ešte 2 otázka či by chcelo prísť opäť ,ak povie áno je to tréner vhodný pre Vaše dieťa.

Môj typ väčšinou sa deťom páčia,hravé bláznivé tipy ,ktoré ale majú cit preto kedy byť kamarát a kedy trénerská autorita.Vhodný typ je extrovert sangvinik s cholerikom,nevhodný typ na trénera je introvert flegmatik ten deti uspí,ale môže byť aj výnimka každé dieťa je iné.Deti majú 7 zmysel a vycítia či to tréner robí rád a či nie ,svoje remeslo.Ako skúšame trénerov v TT ,hodíme ich medzi 30 detí a či sa deti naňho lepia,ten je správny.

A čo neodporúčame  na tréningy?

Žuvačky,kamarátov zo škôlky ,tí potom vystrájajú na hodinách,nájde si tam nových,vynechávať hodiny.

A aký čas je vhodný počas roku?

Najlepšie vyskúšať nejaký  tenisový camp cez leto,či zimu ,alebo nejaký kurz v škôlke doobeda a po ňom naštartovať tenisovú kariéru Prečo práve tenis?

Pretože sa dá hrať cez celý rok od 5-90 rokov,ak sa naučíte hrať na určitej úrovni patrí to k úrovni napríklad,managera.podnikateľa. Ak ku tréningu pristupuje zodpovedne a vytrvalo,môže si zahrať  neskôr ligu v Rakúsku,zdokonaliť sa v reči alebo si vyštudovať univerzitu v Amerike.A určite nebude mať čas popri závodnom tenise napríklad na drogy.Prípadne robiť tenisového trénera ako študent ak si urobí trénerský kurz ,je to super brigáda pre študenta na Slovensku počas roka či počas prázdnin v USA na campoch.

 

Komentáre